Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Od ledna 2019  jsme rozšířili dalším novým přístrojem stávající technické vybavení naší ordinace.  Jedná se o spektrální OCT copernicus  REVO.

 

SOCT – spektrální optická koherentní tomografie

 

Je vyšetření sítnice a zrakového nervu prováděné v většině případů bez rozkapání oka. SOCT je velmi významné vyšetření zejména při onemocnění sítnice a dále u zeleného zákalu nebo podezření na něj.

Další využití SOCT je  při náhodném nálezu na očním pozadí, a to zejména u pacientů, kteří se léčí s celkovými onemocněními jako je cukrovka nebo vysoký krevní tlak. Vyjmenovaná onemocnění mohou mít neblahý vliv na sítnici a způsobovat změny, které mohou bez včasné léčby vést postupně až k částečné nebo úplné ztrátě zraku.

SOCT snímky analyzují jednotlivé vrstvy sítnice a stanovují počet nervových vláken u zrakového nervu. SOCT vyšetření je tedy zásadní pro brzké odhalení nemocí ve stádiu, kdy si pacient sám ještě není vědom větších obtíží. Tím můžeme oční nález včas léčit anebo sledovat, zda dochází či naopak nedochází k dalším změnám.

SOCT vyšetření běžně klientům provádíme i na vyžádání. Přínos z výsledků optické koherentní tomografie je pro klienty natolik zásadní, že jej mnozí lidé podstupují pravidelně, ačkoliv mají zdravé oči. Snímky z SOCT poskytnou
lékaři tak cenné informace o stavu oka, které sám není schopen při běžné prohlídce zraku rozpoznat, což je největší přínos SOCT. S trochou nadsázky lze říci, že SOCT vidí to, co je běžnému oku skryto.

Vyšetření si klienti hradí sami. Cena je uvedena v ceníku.

Proč je vyšetření SOCT důležité?

Toto objektivní vyšetření rychle a bezbolestně ukáže stav sítnice a zrakového nervu i všech jejich vrstev, čímž onemocnění oka (například zelený zákal, degenerace sítnice, makulární díra a další onemocnění zadní části oka) odhalí dříve, než by bylo možno rozpoznat při běžném očním vyšetření. Vyšetření nemá žádné kontraindikace, mohou jej absolvovat i malé děti, těhotné ženy a lidé trpící jiným onemocněním.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.